Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Z kryptowalutami czasem bywa jak z pogodą. Wydaje się, że prognoza jest jasna i zaświeci słońce… Tym czasem zaskakuje ulewa. Czasem warto jest pogłębiać wiedzę, by wiedzieć, że chmury przynoszą deszcz, a dobowe wahania temperatury- burzę. Tak samo jest i tutaj. Zdobywanie nowych informacji odnośnie innowacyjnej waluty, która w przyszłości może stać się mocno komercyjną alternatywą. Brak wiedzy na temat umiejętnego korzystania z niej może stać się przyczyną „suszy” w portfelu. Mimo wszystko, chętnych do edukacji na temat kryptowalut przybywa – co ich zachęca?

Niski próg wejścia

Santoshi – nazwa ułamka jednego Bitcoina. Aby zacząć inwestować w kryptowaluty, nie ma konieczności wydawania tysięcy złotych. Nie trzeba też ograniczać się tylko do jednej waluty. Zakup kilku odrębnych pozwala zmniejszyć ryzyko straty. Nawet za 100 zł można kupić santoshi. Nowicjusze, którzy nie mieli do czynienia z handlowaniem kryptowalutami, zachęcani są do inwestowania niskich kwot, by nauczyć się mechanizmów i schematów działania na rynku. Należy pamiętać o zdrowym rozsądku i nie wydawać oszczędności przeznaczonych na konkretny cel, bowiem zdarzają się anomalie – można wiele stracić. Historia pamięta takie chwile.

Dostęp 24 h

Posiadanie konta w banku traci na wartości na korzyść kryptowalut w momencie potrzeby ekspresowego transferu pieniędzy. Dla przykładu: jest Niedziela Wielkanocna. Bliscy chcieliby wrócić do kraju, jednak zostali okradzeni z gotówki i nie mają pieniędzy na powrót. Ty, ze swojego domu, możesz natychmiast udostępnić im środki w formie kryptowaluty, by razem spędzić czas.

Brak blokad i barier

Przelew krajowy lub zagraniczny bez obaw o dotarcie do odbiorcy staje się rzeczywistością. Blochchain został zaprogramowany w taki sposób, by uniknąć konieczności uczestnictwa pośredników w procesie transakcyjnym. Nie ma tu mowy o blokadzie kwot na rachunku czy blokady rachunku. Jednakże ważny jest wybór odpowiedniego portfela kryptowalut. Nieodpowiedzialna decyzja może zaważyć na bezpieczeństwie Twoich zainwestowanych środków.

Temat korzyści płynących z kryptowalut jest obszerny, trudno opisać go w krótkim artykule. Niemniej, trzeba pamiętać, że rynek się rozwija, do zakupu Bitcoinów przekonują się codziennie nowe przedsiębiorstwa. Im większy rynek, tym większa szansa na małe wahania kursu. Już teraz warto jest pogłębiać wiedzę, by w przyszłości lepiej kontrolować swoje inwestycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *