Dogecoin miał być żartem, okazał się żyłą złota

#dogecoinchallenge przyczynił się do wzrostu wartości wirtualnej waluty o 95%! Wszystko za sprawą rosnącej w rankingach popularności aplikacji TikTok. Inwestorzy zachęcają na TikTiku do spekulacji na walucie, która powstała wzorując się na popularnym memie z psem Shiba Inu. Jest to bitcoin z 2013 roku, lecz szansa na wybicie się dla niego przypada na 2020 rok. Zgodnie z danymi z aplikacji OnChainFX, cena wzrosła z 0,0023 USD do 0,00448 USD. W 2018 roku wartość dogecoina wynosiła 0,013 USD, jednak passa nie trwała długo.

Pewien użytkownik portalu rozrywkowego TikTok przesłał film nawołujący do inwestowania w dogecoin, tworząc słynny hasztag: #dogecoin challenge. Pod swoim nagraniem napisał „ Gdyby to (dogecoin) kiedykolwiek kosztowało dolara, byłbym spełniony. Każdy inwestuje, byśmy wszyscy mogli się bogacić.”. Tym samym zyskał wsparcie innych użytkowników, którzy pisali „Idź zainwestować w Dogecoin, uczyń mnie bogatym” – napisał jeden z entuzjastów . „Nie mogą nas wszystkich powstrzymać” – zachęcał inny. Kolejny deklarował: „warto. przysięgam #stocks #coins #dogecoin #money. ”.  Od tego czasu popularność waluty i jej wartość wzrastała, a wszystko to za sprawą krótkich, 15-sekundowych filmików z TikToka.

Dzięki kalkulacjom, które wydawały się być niewiarygodne, łatwo było pozyskać kolejnych nabywców: „Dogecoin jest praktycznie bezwartościowy. Jest 800 milionów użytkowników TikTok. Zainwestuj tylko 25 $. Gdy cena osiągnie 1 dolara, będziesz mieć 10 tysięcy ”.

Tak właśnie waluta z twarzą pieska Shiba Inu szybowała na coraz wyższe pozycje na wykresach. Inwentor kryptowaluty Dogecoin alarmował jednak w swoich mediach społecznościowych, zwracając szczególną uwagę na manipulacje i intencje zwolenników przekonujących do zakupu. Prosił o uwagę i rozsądek w podejmowaniu decyzji o inwestowaniu. Żaden z nich nie jest doradcą finansowym, nie ma kompetencji do udzielania rad. Prawdopodobnie „więksi gracze” chcieli skorzystać z korzystnej, groszowej ceny Dogecoin’a . Zwiększenie ilości zakupionych monet powoduje wzrost jej wartości. To powoduje zysk dla manipulantów i jednoczesną stratę mniej zorientowanych inwestorów. Około 10 lipca na rynku było około 125 miliardów (!) Dogecoin’ów,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *