Dogecoin miał być żartem, okazał się żyłą złota

#dogecoinchallenge przyczynił się do wzrostu wartości wirtualnej waluty o 95%! Wszystko za sprawą rosnącej w rankingach popularności aplikacji TikTok. Inwestorzy zachęcają na TikTiku do spekulacji na walucie, która powstała wzorując się na popularnym memie z psem Shiba Inu. Jest to bitcoin z 2013 roku, lecz szansa na wybicie się dla niego przypada na 2020 rok. Zgodnie z danymi z aplikacji OnChainFX, cena wzrosła z 0,0023 USD do 0,00448 USD. W 2018 roku wartość dogecoina wynosiła 0,013 USD, jednak passa nie trwała długo.

Pewien użytkownik portalu rozrywkowego TikTok przesłał film nawołujący do inwestowania w dogecoin, tworząc słynny hasztag: #dogecoin challenge. Pod swoim nagraniem napisał „ Gdyby to (dogecoin) kiedykolwiek kosztowało dolara, byłbym spełniony. Każdy inwestuje, byśmy wszyscy mogli się bogacić.”. Tym samym zyskał wsparcie innych użytkowników, którzy pisali „Idź zainwestować w Dogecoin, uczyń mnie bogatym” – napisał jeden z entuzjastów . „Nie mogą nas wszystkich powstrzymać” – zachęcał inny. Kolejny deklarował: „warto. przysięgam #stocks #coins #dogecoin #money. ”.  Od tego czasu popularność waluty i jej wartość wzrastała, a wszystko to za sprawą krótkich, 15-sekundowych filmików z TikToka.

Dzięki kalkulacjom, które wydawały się być niewiarygodne, łatwo było pozyskać kolejnych nabywców: „Dogecoin jest praktycznie bezwartościowy. Jest 800 milionów użytkowników TikTok. Zainwestuj tylko 25 $. Gdy cena osiągnie 1 dolara, będziesz mieć 10 tysięcy ”.

Tak właśnie waluta z twarzą pieska Shiba Inu szybowała na coraz wyższe pozycje na wykresach. Inwentor kryptowaluty Dogecoin alarmował jednak w swoich mediach społecznościowych, zwracając szczególną uwagę na manipulacje i intencje zwolenników przekonujących do zakupu. Prosił o uwagę i rozsądek w podejmowaniu decyzji o inwestowaniu. Żaden z nich nie jest doradcą finansowym, nie ma kompetencji do udzielania rad. Prawdopodobnie „więksi gracze” chcieli skorzystać z korzystnej, groszowej ceny Dogecoin’a . Zwiększenie ilości zakupionych monet powoduje wzrost jej wartości. To powoduje zysk dla manipulantów i jednoczesną stratę mniej zorientowanych inwestorów. Około 10 lipca na rynku było około 125 miliardów (!) Dogecoin’ów,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *