Jak zarabiać na kryptowalutach?

Dla wielu jest to wciąż nowość. Mnóstwo osób rozważa zakup pierwszych kryptowalut. Jak zarabiać, żeby nie tracić? Czy można samodzielnie poradzić sobie z inwestycją, by wyjść na niej na plus? Przede wszystkim należy pamiętać, by zapoznać się z rynkiem i nie wierzyć w ciemno własnym emocjom czy intuicji. Do najpopularniejszych sposobów czerpania korzyści finansowych z kryptowalut należy handel oraz używanie koparek. Nie każdą kryptowalutę da się jednak kopać, a inwestycja nie zawsze się zwraca, dlatego należy rozsądnie wydawać na nie określoną sumę, która nie stanie się przyczyną kryzysu finansowego.  Zapraszamy do zapoznania się z treścią poniżej, gdzie zasiejemy ziarno wiedzy o tym, jak zarobić na bitcoinach i im podobnych.

Handel kryptowalutami

Korzystając na niewiedzy kupujących, firmy oferują boty wpierające handel. W ten sposób nabywca bezpiecznie inwestuje środki. Zachęcanie przez „ekspertów”, kuszenie wysokim zwrotem z inwestycji, może okazać się złudne i zamiast zyskać- można wtopić pieniądze. Jednakże na rynku kryptowalut istnieje wiele giełd, gdzie samodzielnie można je nabyć. Należy skupić się na renomowanych kantorach i giełdach. Ponadto istotna jest wiedza: jakie są prognozy rynkowe, sposoby przechowywania, rodzaje portfeli inwestycyjnych. Lepsza i bardziej wartościowa jest wiedza własna, niż ekspert z niepotwierdzonego źródła. Podczas eksperymentowania z kupnem i sprzedażą polecane jest rozpoczęcie inwestycji krótkoterminowych na małych sumach pieniężnych.

Airdropy i kraniki

Jest to tak zwany „darmowy” sposób na pozyskanie kryptowaluty. Airdrop to zrzut- w języku programistów. Polega na udostępnieniu konkretnych informacji zapisanych w łańcuchu – blockchain. Najprościej ujmując, te informacje to tokeny, które w powolny sposób będą gromadziły się w portfelu nabywcy. Tu śledzić należy konkretne projekty, by zdążyć na określony zrzut.

Otrzymywanie wypłat w kryptowalutach

Jest to ciekawe rozwiązanie zastosowania tej nowej formy pieniężnej. Przykładowo za napisanie artykułów opublikowanych przez zleceniodawcę i  ocenianych przez czytelników można otrzymać gratyfikację. Jednak nie bez powodu o odwiedzających stronę wspomniano, ponieważ kryptowaluta Steem zaprogramowana jest w „uczciwy” sposób. Czytelnicy oceniają publikację, a w rezultacie ilość coinów w portfelu może się zmienić- nie tylko na plus.

Staking kryptowalut

O ile temat koparek do kryptowalut jest znany, a przynajmniej zasłyszany, tak staking nie został spopularyzowany. Jest to proces zamrażania środków w celu połączenia ich z innymi inwestorami, by w przyszłości móc podzielić zyski. Dzięki temu rozwiązaniu blockchain rośnie w siłę, przyczyniając się do zysku. Wartości zarobione przez staking są dzielone proporcjonalnie pomiędzy członków danego blockchainu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *