Jak zarabiać na kryptowalutach?

Dla wielu jest to wciąż nowość. Mnóstwo osób rozważa zakup pierwszych kryptowalut. Jak zarabiać, żeby nie tracić? Czy można samodzielnie poradzić sobie z inwestycją, by wyjść na niej na plus? Przede wszystkim należy pamiętać, by zapoznać się z rynkiem i nie wierzyć w ciemno własnym emocjom czy intuicji. Do najpopularniejszych sposobów czerpania korzyści finansowych z kryptowalut należy handel oraz używanie koparek. Nie każdą kryptowalutę da się jednak kopać, a inwestycja nie zawsze się zwraca, dlatego należy rozsądnie wydawać na nie określoną sumę, która nie stanie się przyczyną kryzysu finansowego.  Zapraszamy do zapoznania się z treścią poniżej, gdzie zasiejemy ziarno wiedzy o tym, jak zarobić na bitcoinach i im podobnych.

Handel kryptowalutami

Korzystając na niewiedzy kupujących, firmy oferują boty wpierające handel. W ten sposób nabywca bezpiecznie inwestuje środki. Zachęcanie przez „ekspertów”, kuszenie wysokim zwrotem z inwestycji, może okazać się złudne i zamiast zyskać- można wtopić pieniądze. Jednakże na rynku kryptowalut istnieje wiele giełd, gdzie samodzielnie można je nabyć. Należy skupić się na renomowanych kantorach i giełdach. Ponadto istotna jest wiedza: jakie są prognozy rynkowe, sposoby przechowywania, rodzaje portfeli inwestycyjnych. Lepsza i bardziej wartościowa jest wiedza własna, niż ekspert z niepotwierdzonego źródła. Podczas eksperymentowania z kupnem i sprzedażą polecane jest rozpoczęcie inwestycji krótkoterminowych na małych sumach pieniężnych.

Airdropy i kraniki

Jest to tak zwany „darmowy” sposób na pozyskanie kryptowaluty. Airdrop to zrzut- w języku programistów. Polega na udostępnieniu konkretnych informacji zapisanych w łańcuchu – blockchain. Najprościej ujmując, te informacje to tokeny, które w powolny sposób będą gromadziły się w portfelu nabywcy. Tu śledzić należy konkretne projekty, by zdążyć na określony zrzut.

Otrzymywanie wypłat w kryptowalutach

Jest to ciekawe rozwiązanie zastosowania tej nowej formy pieniężnej. Przykładowo za napisanie artykułów opublikowanych przez zleceniodawcę i  ocenianych przez czytelników można otrzymać gratyfikację. Jednak nie bez powodu o odwiedzających stronę wspomniano, ponieważ kryptowaluta Steem zaprogramowana jest w „uczciwy” sposób. Czytelnicy oceniają publikację, a w rezultacie ilość coinów w portfelu może się zmienić- nie tylko na plus.

Staking kryptowalut

O ile temat koparek do kryptowalut jest znany, a przynajmniej zasłyszany, tak staking nie został spopularyzowany. Jest to proces zamrażania środków w celu połączenia ich z innymi inwestorami, by w przyszłości móc podzielić zyski. Dzięki temu rozwiązaniu blockchain rośnie w siłę, przyczyniając się do zysku. Wartości zarobione przez staking są dzielone proporcjonalnie pomiędzy członków danego blockchainu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *