Polska staje się informatycznym zagłębiem Europy

Branża IT rozwija się w ekspresowym tempie. Dla laików nie do pomyślenia jest wykonywanie pracy programisty czy nawet testera oprogramowania. Polskie przedsiębiorstwa mogą jednak pochwalić się rosnącym zainteresowaniem usługami informatycznymi na świecie. Zwiększana jest nie tylko ekspansja na inne kraje, ale także wachlarz usług świadczonych przez specjalistów, zatrudnienie i płace. W 2019 roku 10% firm IT podwoiło swoje przychody, m.in była w tym gronie też firma 4soft.

Przychody w sektorze zwiększyły się średnio o 20%. Polacy inwestują w rozwój swoich działalności w sektorze informatycznym, co pozwala na innowacyjne rozwiązania i sprawniejszą pracę. Przychody są rozsądnie pożytkowane i widać tego efekty, choćby w samym zatrudnieniu. Poprzez poszerzenie działalności, firmy nazywane Software House’ami mogą pozwolić sobie na większą ilość kontrahentów, co owocuje w wynikach finansowych. Globalne zapotrzebowanie na usługi informatyczne, zwłaszcza programistyczne, rośnie. Powstaje coraz więcej nowych produktów cyfrowych, jak chociażby doskonalone stale formy płatności. Rozwija się działalność na rynku kryptowalut. Obszary typu blockchain jeszcze nigdy nie miały tak szybkiego tempa rozwoju.

Z roku na rok przybywa również firm zajmujących się technologiami informatycznymi, jednak zwiększa się także ilość Software House’ów działających na rynku amerykańskim. O tym, że Polska jest informatycznym zagłębiem Europy mówi się od lat. Wskazuje na to rentowność, rozwój i inwestycje w nowe technologie i rozwiązania. Ponadto 1/3 przychodów firm pochodzi zza granicy. Nic dziwnego, że państwa zza oceanu, gdzie dobrze wyspecjalizowanych ekspertów brakuje, szukają u nas pomocy. Problem ten pojawia się jednak również u nas. Wykwalifikowanych programistów brakowało od zawsze, jednak dzięki świadomości i rosnącemu zainteresowaniu branżą informatyczną oraz programowaniem rynek stanie się nasycony wyedukowanymi programistami. Otrzymanie pracy jako programista niesie profity finansowe i pozwala na pogłębienie wiedzy pod okiem Senior Specialist’ów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *